Ekspres do kawy w kuchni – nowoczesne urządzenie na miarę potrzeb

Aromatyczny zapach oraz świeży smak to dla miłośników kawy priorytet podczas codziennego parzenia tego specjały. W domowym zaciszu potrzebujemy urządzenia, które będzie funkcjonalne, a zarazem nowoczesne i dopasowane do potrzeb każdego domownika. Jakie urządzenie zatem powinniśmy wybrać?

Ciśnienie i moc

Pompa ciśnieniowa, która zamontowana jest w ekspresie do kawy, ma za zadanie podgrzewać oraz przyspieszać przepływ wody przez sito z ziarnami. Następnie są zaparzane, a ciśnienie uzależnione bezpośrednio od mocy. Im większa ilość barów, tym ekspres bez problemu dostosuje wszystkie parametry do wybranego rodzaju kawy. Do klasycznego espresso potrzeba około 9 barów, a najlepiej będzie zaopatrzenie się w urządzenie o 12-15 barach. Będziemy mogli przyrządzić wiele kaw – od espresso po mleczne warianty jak cappuccino, czy latte.

Moc ekspresu odpowiada za szybkość przygotowania kawy. Warto zaopatrzyć się w ekspres o mocy nawet 1500W. Wówczas przygotowanie napoju zajmuje dosłownie kilka sekund.

Wbudowany młynek

Wiele profesjonalnych i nowoczesnych ekspresów do kawy (zwłaszcza automatyczne modele) posiadają wbudowany młynek, co umożliwia łatwiejsze parzenie kawy. Nie musimy sami uprzednio mielić ziaren w młynku wolnostojącym. W dodatku ziarnisty wariant kawy jest aromatyczny, zdecydowanie lepszy niż gotowa mielona mieszanka. Wśród młynków do wyboru mamy najczęściej udarowy oraz żarnowy. Udarowy młynek sieka ziarna w szybkim tempie, a żarnowa opcja miąższy ziarna, co jest zdecydowanie lepszą opcją.

System spieniania mleka lub spieniacz

Automatyczne ekspresy do kawy posiadają wbudowany młynek, jak i system spieniania mleka lub dyszę spieniającą. Niekiedy jest to także osobny spieniacz. Umożliwiają przyrządzenie w szybki i łatwy sposób kawy na bazie espresso. Dlatego ta funkcja powinna być obowiązkowa, szczególnie dla tych, którzy cenią sobie mleczne warianty napoju. Urządzenie profesjonalne oraz w pełni automatyczne sprawdzi się w domu ze względu na różnorodność i szeroką gamę funkcji. Warto tego typu urządzeń szukać w sklepach internetowych, gdzie cena jest zdecydowanie korzystniejsza, a i dodatkowo producenci oferują nam szereg korzyści. Dlatego ekspres Melitta Solo and Milk na swiatekspresow.pl będzie idealnym rozwiązaniem. To urządzenie, dzięki któremu przyrządzenia kawy będzie proste i przyjemne.

 

 

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.