Co zrobić kiedy ekspres nie pobiera wody?

Codzienny rytuał związany z parzeniem i piciem aromatycznej kawy jest niezwykle przyjemny. Co zrobić jeżeli podchodzisz do ekspresu do kawy, wciskasz guzik i widzisz, że urządzenie nie pobiera wody? Nie denerwuj się! Można temu szybko zaradzić. Poniżej dostaniesz wskazówki, jak zrobić to szybko i sprawnie!

Ekspres nie pobiera wody – przyczyny

Ekspres do kawy może nie pobierać wody ze względu na to, że nastąpił zły montaż zbiornika na wodę. Sprawdź, czy zbiornik został dokładnie umieszczony w przedniej części sprzętu. Natomiast, gdy zbiornik znajduje się u góry ekspresu, zobacz, czy nie znajdują się pod nim jakiekolwiek zanieczyszczenia.

Niekiedy ekspres nie pobiera wody ze względu na to, że obieg wody został zatkany. Przyczyną zatkanego obiegu wody może być kamień lub powietrze, które się w nim znajduje. Jeżeli przyczyną jest kamień, należy odkamienić ekspres, a wszystko powinno wrócić do normy.

Jeżeli ekspres został odkamieniony, a problem nadal pozostał należy spróbować odkamienić ekspres. Jak to zrobić? Aby odpowietrzyć ekspres do kawy, można również przepuścić przez niego około pół litra gorącej wody. Zazwyczaj już taka ilość pomaga pozbyć się problemu. Jak prawidłowo odpowietrzyć ekspres do kawy?

Po pierwsze warto zdemontować filtr, aby sprawdzić jego drożność. We wnętrzu tego elementu nie powinny powstawać żadne bąbelki powietrza. Pamiętaj, że warto namoczyć filtr, zanim się go zamontuje.

Aby odpowietrzyć ekspres do kawy, można również przepuścić przez niego około pół litra gorącej wody. W tym celu napełnij pojemnik wodą i włącz opcję parzenia swojej ulubionej kawy.

Kolejną przyczyną usterki może być niesprawny przepływomierz. Należy skontrolować czy element kręci się i czy nie dostały się tam żadne zanieczyszczenia. Warto również sprawdzić, czy pompa pracuje prawidłowo.

Jeżeli wykluczysz już wyżej wymienione przyczyny, należy jeszcze sprawdzić, czy kranik gorącej wody nie został zatkany. W tym celu wyciągnij zewnętrzny element od panarello lub spieniacza do mleka i przyjrzyj się, czy końcówka nie jest pokryty kamieniem. Jeżeli to jest przyczyną problemu, rozwiąż go, używając w tym celu specjalnego środka do odkamieniania.

Jeżeli mimo powyższych porad nie udało Ci się naprawić ekspresu, oddaj go w dobre ręce. Najlepiej w takiej sytuacji znieść go do zaufanego serwisu. Wypożyczalnia ekspresów jest miejscem, gdzie wypożyczysz ekspres do kawy, aby w międzyczasie cieszyć się smakiem swojego ulubionego napoju.

Twardość drewna kominkowego
Twardość to bardzo istotna cecha charakteryzująca drewno i jedna z najważniejszych wartości dotyczących drewna opałowego. Badana...

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.