Czy warto kupić ekspres do swojego biura?

Zastanawiasz się nad zakupem ekspresu do kawy do swojego biura? Z pewnością to dobry wybór, szczególnie jeśli w Twojej firmie jest duża ilość pracowników, którzy są smakoszami kawy. Dzięki niej jesteśmy wówczas bardziej pobudzeni, mamy więcej siły oraz nie odczuwamy większego zmęczenia. Czy w biurze powinien zatem znaleźć się profesjonalny oraz funkcjonalny ekspres do kawy?

Korzyści picia kawy w pracy wśród pracowników

Ekspres do kawy to w wielu firmach obowiązek wśród pracodawców dla swoich pracowników. Będą mogli cieszyć się codziennie smaczną oraz aromatyczną kawą. Dlatego jednym z najważniejszych urządzeń w biurze powinien być ekspres. Zaparzany napój musi być zatem najwyższej jakości, a samo posiadanie ekspresu z pewnością zadowoli pracowników. Kawa przede wszystkim obniża odczucie zmęczenia, blokuje uczucie ospałości oraz zmęczenia, a dodatkowo wpływa na koncentrację i pamięć. Kawowe napoje skutecznie usprawniają układ krążenia, a także poprawiają samopoczucie. Kawa podbija poziom serotoniny i dopaminy, a substancje odpowiedzialne są za dobry nastrój.

Kawa jako wizytówka Twojego biura

Jakość przygotowanej kawy to wręcz jedna z wizytówek firmy, ponieważ przywołuje dobre wrażenie w oczach gości czy klientów. Ponadto obecność ekspresu w biurze świadczy także o tym, że pracodawcy dba o nas, a my możemy zagwarantować sobie chwilę przyjemności w postaci filiżanki kawy w trakcie pracy.

Jaki ekspres do swojego biura wybrać?

To, jaki ekspres wybierzemy zależy właściwie od tego, ile jest pracowników w naszej firmie oraz jakie preferują rodzaje kawy. Dlatego przed zakupem urządzenia warto wypytać swoich pracowników o to, ile dziennie piją filiżanek kawy, jakie rodzaje oraz czy zależy im na konkretnych funkcjach lub dodatkowych rozwiązaniach.

Po otrzymaniu pytań należy dowiedzieć się, ilu pracowników finalnie będzie korzystać z ekspresu do kawy. Umożliwi nam to wybranie urządzenia pod względem wydajności oraz zapotrzebowania. Oprócz kwestii związanych z rodzajem kawy oraz ilością, weź pod uwagę miejsce, w którym ma stanąć ekspres – czy dodatkowo urządzenie musi się charakteryzować nowoczesnym designiem? Najczęściej jednak, gdy biura decydują się na zakup ekspresu wybierają model automatyczny, który zdecydowanie ułatwia codziennie przygotowanie kawy. Przede wszystkim cechuje się szybką oraz łatwą obsługą. Ekspresem, który świetnie sprawdzi się w biurach, gdzie jest duże zapotrzebowanie na kawowe napoje jest Melitta CI Touch Silver. Posiada wiele kawowych specjałów, w pełni automatycznie spienia mleko oraz posiada wbudowany młynek.

 

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.