Jaki ekspres do kawy wybrać – wolnostojący czy do zabudowy?

Wśród ekspresów do kawy można wymienić zarówno wolnostojące, jak i do zabudowy. Większą popularnością cieszy się pierwsze urządzenie, ale drugi wariant również ma dużo zalet wartych uwagi. Które z ekspresów sprawdzi się lepiej w domowej kuchni?

Miejsce i wygląd

Ekspresy do zabudowy to urządzenia, które świetnie pasują do wnętrz nowoczesnych. Wszystko też zależy bezpośrednio od wyglądu samego ekspresu. Przede wszystkim dostosowuje się on do wnętrza pomieszczenia ze względu na uniwersalny wygląd. Nie zajmuję on zbyt dużej ilości miejsca, ponieważ jest wbudowany w zabudowę kuchni (w meble).

Ekspresy wolnostojące można ustawić w dowolnym miejscu w kuchni. Mamy możliwość przenoszenia ich w różne miejsca. Dlatego ze względu na niewielką wagę można je śmiało przestawiać. Nie wymagają montażu w zabudowę, co dla niektórych jest lepszym wyjściem. Zazwyczaj są utrzymane także w nowoczesnych liniach o nieprzeciętnych kolorach bieli, srebra, czy czerni.

Dopasowanie do wnętrza

Ekspresy do zabudowy muszą odpowiednio pasować do wymiarów mebli. Wiele osób wybiera to rozwiązanie na etapie projektowania lub remontowania nowej kuchni. Gdy wymieniamy tylko i wyłącznie meble – nadal powinniśmy zwrócić uwagę na ich wymiar względem ekspresu.

Ekspresy wolnostojące wkomponowują się w każdą kuchnię. Nie musimy także specjalnie wymieniać mebli. Jedynie niektóre modele urządzenia wymagają dużego miejsca na blacie, szczególnie gdy mamy małą kuchnię. W tym przypadku niekiedy musimy szukać ekspresu, który nie ma dużych rozmiarów.

W obu wariantach mamy możliwość dostosowania parametrów do swoich potrzeb, np. wybór ilości i grubości ziaren, wody, rodzaju kawy, czy ilości mleka. W profesjonalnych ekspresach mamy do wyboru podgrzewanie filiżanek, przygotowanie dwóch napojów jednocześnie, system spieniania mleka, funkcje automatycznego czyszczenia i odkamieniania. Warto kupując urządzenie zaopatrzyć się również w części zamienne do ekspresów do kawy. Zdecydowanie oba urządzenia są warte uwagi, ale to które będzie dla nas idealne, zależy tylko i wyłącznie od nas.

 

 

 

 

 

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.