Jak zadbać o swój ekspres do kawy?

Smaczna i aromatyczna kawa to u niektórych podstawowy element każdego dnia, dlatego warto dobrze dbać o ekspres, aby uniknąć wszelkich usterek oraz zanieczyszczeń. Jeśli posiadasz ekspres do kawy, dbaj o urządzenie w prawidłowy sposób. Przedłużymy wówczas jego żywotność, a także będziemy mogli cieszyć się kawą wysokiej jakości. Przeczytaj nasz poniższy artykuł, aby dowiedzieć się, jak zadbać o swój ekspres do kawy.

Czyszczenie elementów ekspresu do kawy

Podczas posiadania ekspresu ważne jest, aby regularnie czyścić wszystkie jego elementy. Optymalnym rozwiązaniem jest przepłukanie najważniejszych części raz dziennie w momencie, gdy już nie będziemy użytkować urządzenia. Warto pamiętać, aby przede wszystkim codziennie wymieniać wodę na świeżo – inaczej nie tylko ucierpi smak naszej kawy, ale również wiele elementów wewnątrz ekspresu. Nie możemy również zapominać, aby opróżniać pojemnik na fusy, aby nie zalegały w pojemniku. Jeśli chcemy dobrze czyścić wszystkie elementy w urządzeniu, warto zaopatrzyć się w różne akcesoria oraz preparaty czyszczące.

Czyszczenie systemu spieniającego

Jeśli Twój ekspres posiada system spieniania mleka lub dyszę spieniającą ważne, aby czyścić cały system. Sprawi to, że nasza kawa będzie zawsze aromatyczna oraz smaczna, będziemy mogli cieszyć się delikatną i pyszną pianką. Dlatego należy odpowiednio płukać oraz przecierać ściereczką wilgotną cały system po każdym jego użyciu. Mleko tworzy charakterystyczny osad oraz nalot, które następnie mogą utrudniać przygotowanie mlecznej pianki.

Odkamienianie ekspresu

Większość ekspresów musi być regularnie odkamieniania. Takie informacje znajdziemy zazwyczaj na wyświetlaczu, który przypomina nam o takiej czynności – mowa szczególnie o nowoczesnych, automatycznych urządzeniach. W takiej sytuacji jedyne, co musimy zrobić to nacisnąć guzik, aby nastąpił proces odkamieniania. Jeśli nie posiadamy w urządzeniu takiej funkcji, powinniśmy robić to, co 3-6 miesięcy, czyli po przyrządzeniu około 200 kaw.

Czyszczenie ekspresu z zewnątrz

Czyszczenie ekspresu do kawy powinno odbywać się nie tylko wewnątrz, ale również zewnątrz. Podczas przygotowania kawy, nalewania wody oraz mleka powstają różne zanieczyszczenia na powierzchni urządzenia, które wyglądają nieestetycznie – szczególnie osad, krople oraz zacieki. Warto czyścić swój ekspres również z zewnątrz.

Twardość drewna kominkowego
Twardość to bardzo istotna cecha charakteryzująca drewno i jedna z najważniejszych wartości dotyczących drewna opałowego. Badana...

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.