Jak dbać o ekspres do kawy, aby uniknąć awarii tego urządzenia?

Jak dbać o ekspres do kawy, by był w dobrym stanie jak najdłużej? Dowiedz się, o czym warto pamiętać w tym względzie. Przeczytaj, dlaczego odkamienienie jest ważne dla twojego ekspresu.

Najważniejsze to regularne czyszczenie!

Regularne czyszczenie ekspresu (jego poszczególnych elementów) jest bardzo ważne, ponieważ ma wpływ nie tylko na twój ekspres, ale także na jakość przyrządzanej kawy. Należy przede wszystkim zapoznać się z instrukcją obsługi ekspresu, ponieważ nie każdy działa tak samo oraz ma takie same funkcje.

Jak czyścić ekspres do kawy?

Musimy pamiętać o czyszczeniu elementów takich jak: tacka ociekowa, pojemnik na fusy, zbiornik na wodę, spieniacz do mleka, pojemnik na mleko. W zależności od ekspresu do kawy niektóre elementy musimy czyścić częściej codziennie, gdy używamy ekspresu, a przy niektórych nie musimy czynić tego każdego dnia. Warto również w tym wypadku sprawdzić zalecenia producenta, co do konkretnego modelu ekspresu. Pamiętaj – nie ignoruj komunikatów, które może wyświetlać twój ekspres, jeżeli ma taką funkcję. Ważne jest także, aby woda do parzenia kawy w ekspresie była filtrowana.

O czym warto pamiętać?

Jeżeli widzisz, że twój ekspres działa głośniej, czy obserwujesz wyciek wody, kawa coraz wolniej się parzy, mleko jest źle spienione, to znak, że należy znaleźć ich przyczynę. Nie ignoruj zmian w funkcjonowaniu twojego ekspresu, ponieważ mogą być oznaką usterki, która może okazać się poważna. Jeżeli nie potrafisz znaleźć przyczyny awarii, czy jej naprawić, skontaktuj się ze specjalistą. Samodzielna naprawa może pogorszyć tylko awarię. Zobacz najlepsza naprawa ekspresów do kawy w Tarnowie.

Odkamienianie jest ważne!

Należy pamiętać również o odkamienianiu ekspresu, a polega ono na użyciu do tej czynności odpowiednich środków rekomendowanych przez producentów. Jest to czynność, której nie można pominąć, ponieważ ma ona wpływ na prawidłowe funkcjonowanie ekspresu, a także na smak kawy.

Co ile należy odkamienić ekspres?

Ekspres do kawy należy odkamieniać mniej więcej co 200-250 kaw, w zależności od zaleceń producenta. Aby policzyć, co ile należy odkamienić ekspres, określ mniej więcej, ile dziennie kaw parzy twój ekspres, następnie określ co ile tygodni, czy miesięcy musisz go znów odkamienić. Niektóre ekspresy same poinformują cię, o tej czynności, ponieważ mają specjalną funkcję. Odkamienianie zależy również od tego, jak często używany jest ekspres.

Twardość drewna kominkowego
Twardość to bardzo istotna cecha charakteryzująca drewno i jedna z najważniejszych wartości dotyczących drewna opałowego. Badana...

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.