Ekspres do kawy – ze spieniaczem czy bez? Co wybrać?

W przypadku wielu modeli mamy możliwość wyboru urządzenia z dyszą spieniającą, jak i bez. Ekspres do kawy przygotowuje zazwyczaj wiele rodzajów napojów. Które rozwiązanie będzie najlepsze i co wybrać? O tym w poniższym artykule.

Ekspres ze spieniaczem – czy warto?

Oczywiście, to czy przyda Ci się spieniacz w ekspresie zależy od Twoich oczekiwań. Bez niego nie przygotujemy kawy z idealną pianką i mlecznym posmakiem. Dlatego wszelkie latte macchaito, czy cappuccino nie będzie możliwe do zrobienia. Wiele modeli ekspresu do kawy wyposażone są w różny rodzaj dyszy spieniającej. Najczęściej systemy spieniania mleka działają na zasadzie pobierania mleka z pojemnika lub karafki. Ekspres ze spieniaczem to propozycja dla każdego miłośnika mlecznych kaw. Z kolei dla tych, którzy wolą tylko czarne kawy, nie muszą inwestować w to urządzenie. Wówczas mogą zaopatrzyć się w ekspres do kawy bez spieniacza.

Ekspres kolbowy czy automatyczny?

W przypadku ekspresów kolbowych liczy się ich odpowiednia obsługa. Nie jest to zawsze dla niektórych proste. W dodatku urządzenia te nie zawsze posiadają spieniacz lub pojemnik na mleko. Wszystko należy wówczas zrobić ręcznie za pomocą dyszy. Idealnym rozwiązaniem mogą być automatyczne ekspresy lub półautomatyczne, które już zazwyczaj posiadają system spieniania. Za pomocą wybranych ustawień i przycisku, przyrządzamy nasz ulubiony napój. Jak sama nazwa wskazuje – wszystko dzieje się automatycznie. Zarówno w automatycznych, jak i kolbowym ekspresie do kawy jakość i smak kawy jest na najwyższym poziomie.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.