Ekspres do kawy – jaki wybrać?

Ekspresy do kawy to obecnie obowiązkowy element wyposażenia każdej szanującej się firmy. Coraz częściej pojawiają się one także w polskich domach. Ekspresy są też wykorzystywane w restauracjach, na stacjach paliw czy w urzędach. Wiadomo, że do każdego z tych miejsc wybór ekspresu będzie inny.

Decydując się na zakup ekspresu, zwróć uwagę na kilka istotnych rzeczy, bo w końcu zwykle nie jest to wybór, którego dokonuje się impulsywnie.

Po pierwsze zastanów się nad przeznaczeniem ekspresu – czy będziesz używał go w domu, a może kupujesz go dla swoich pracowników albo prowadzisz restaurację, gdzie przychodzi dużo ludzi? Cel zakupu ekspresu będzie głównym kryterium jego wyboru. Ważne jest także zwrócenie uwagi na to, ile osób będzie na co dzień z niego korzystać.

Następnie określ budżet, jaki możesz przeznaczyć na zakup ekspresu. Rozpiętość cenowa tych urządzeń zaczyna się od kilkuset złotych i sięga nawet kilkunastu tysięcy złotych.

Kiedy będziesz wybierał ekspres, zwróć także uwagę na miejsce, z którego go zamawiasz – renomę firmy, warunki gwarancji oraz serwisu po okresie ochronnym.

Ostatnim krokiem będzie wybór ekspresu – wyróżnia się cztery podstawowe rodzaje:

  • przelewowe,
  • na kapsułki (ciśnieniowe),
  • kolbowe (ciśnieniowe),
  • automatyczne (ciśnieniowe).

Ekspresy przelewowe

Najbardziej znany rodzaj ekspresu. Kawa przelewa się tutaj przez filtr, dzięki czemu fusy nie dostają się do filiżanki. Dzięki podgrzewanej podstawce kawa cały dzień może być ciepła i gotowa do spożycia. Jeśli jednak nie chcesz używać papierowego filtru do kawy, możesz wykorzystać zaparzacz do kawy przelewowy, który jest wykonany z metalu i może być używany wielokrotnie.

Ekspresy na kapsułki (ciśnieniowe)

Tego rodzaju ekspresy są niezwykle wygodne i proste w obsłudze. Ich dużą zaletą jest szybkość, dlatego stały się tak popularne w polskich domach. Zasada działania tego urządzenia nie jest skomplikowana: do ekspresu wkłada się kapsułkę z konkretną odmianą kawy, a urządzenie wykona resztę roboty!

Jeśli szukasz wysokiej jakości urządzenia do przygotowania kawy, koniecznie sprawdź ofertę delonghi ekspresy do kawy.

Ekspresy kolbowe (ciśnieniowe)

Ten typ urządzenia jest dedykowany osobom, które z procesu przygotowania kawy czerpią przyjemność i lubią mieć wpływ na to, jak finalnie będzie się ona prezentować i smakować.

Smak kawy z tego ekspresu jest zdecydowanie inny niż z pozostałych, mimo że jej przygotowanie zajmuje więcej czasu, co dla niektórych może być minusem. Te urządzenia mogą być wyposażone w dodatkowe funkcje, które zwiększają komfort korzystania z ekspresu.

Ekspresy automatyczne (ciśnieniowe)

To chyba najbardziej zaawansowany typ ekspresu, który za pomocą jednego przycisku przygotowuje pyszną kawę. To urządzenie „wydaje” kawę, jaką tylko chcesz – oczywiście w zależności od rodzaju ekspresu, który posiadasz. Najbardziej rozbudowane ekspresy automatyczne są w stanie przygotować kilkanaście rodzajów kawy, a także pozwalają zaparzyć ulubiony napój ze względu na indywidualne preferencje użytkownika.

Twardość drewna kominkowego
Twardość to bardzo istotna cecha charakteryzująca drewno i jedna z najważniejszych wartości dotyczących drewna opałowego. Badana...

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.