Dlaczego warto zakupić ekspres do swojego biura?

W dzisiejszym artykule postaramy się odpowiedzieć na pytanie, czy inwestycja w profesjonalny ekspres do kawy jest opłacalna. Aż 60% pracowników deklaruje, że w czasie pracy pija przynajmniej jedną kawę. Z kolei 30% osób oświadcza, że w ciągu dnia wypija aż trzy kawy dziennie! Zdecydowana większość z nas nie wyobraża sobie poniedziałkowego poranka bez szklanki ulubionego napoju. Czy zwykła kawa rozpuszczalna zadowoli pracowników? Czy lepiej kupić ekspres do kawy do biura?

Kawa dla pracowników

Smaczna i aromatyczna kawa powinna być podstawowym benefitem pracowniczym oraz atrybutem profesjonalnego biura. Kawa zaparzana naszym pracownikom i klientom biznesowym powinna być jak najwyższej jakości. Nie tylko zostaniemy pozytywnie odebrani w oczach kontrahentów i klientów, ale również pracownicy chętniej będą przychodzili do pracy. Poranne spotkania przy ekspresie do kawy wpływają pozytywnie na integrację pracowników, jak również rozluźniają atmosferę Oto odpowiedzi na pytanie, dlaczego warto zapewnić kawę z profesjonalnego ekspresu:

  • kawa obniża uczucie przemęczenia – kofeina blokuje receptory, które powodują naszą ospałość i zmęczenie,
  • poprawia krążenie – pijąc kawę dotleniamy nasz mózg, dzięki czemu poprawiamy koncentrację i sprawność intelektualną,
  • poprawia nasze zdrowie – najnowsze badania dowodzą, że kawa obniża ryzyko cukrzycy typu II, Parkinsona i Alzheimera. Zawarte w niej antyoksydanty oczyszczają organizm i hamują rozwój komórek nowotworowych,
  • wpływa na pamięć – kawa poprawia naszą pamięć, więc wpływa też na umiejętność uczenia się,
  • poprawia samopoczucie – podbija poziom serotoniny i dopaminy, a te substancje są z kolei odpowiedzialne za dobry nastrój.

Kawa jako wizytówka firmy

Jakość serwowanej kawy to wizytówka firmy, ponieważ wywołuje pozytywne wrażenie w oczach gości już na początku spotkania. Odpowiednio zaparzona kawa świadczy przywiązywaniu wagi do najdrobniejszych szczegółów i dba o komfort rozmówcy i pracowników. Można wywnioskować wtedy, że również świadczy usługi najwyższej wartości. Wyobraź sobie, jak negatywne wrażenie możesz wywrzeć w oczach swoich klientów, podając im niesmaczną kawę. Wtedy nasunie się myśl, że nie dbasz o pracowników i partnerów biznesowych.

Jaki ekspres do kawy do biura będzie najlepszy?

Wszystko zależy od ilości pracowników w Twojej firmie, jak również tego ile kawy i jaki jej rodzaj piją w ciągu dnia. Możesz przeprowadzić wśród zatrudnionych osób krótką ankietę. Zapytaj w niej o rodzaj ulubionej kawy oraz ilość kubków pitych na dzień. To pozwoli na zakup ekspresu dostosowanego do ich indywidualnych potrzeb.

Weź pod uwagę:

  • ilość pracowników zatrudnionych w Twojej firmie,
  • kawę jaką preferują – czarną, białą, ze spienionym mlekiem itp.,
  • budżet,
  • miejsce na ekspres w pomieszczeniu socjalnym.

Po dokonaniu precyzyjnej analizy wybierz ekspresy do kawy dla biura, które najlepiej spełnią Twoje potrzeby, dopasują się do specyfiki branży oraz dostępnego miejsca. Gorąco polecamy Siemens ekspres do kawy – Świat Ekspresów, to sklep internetowy, gdzie możesz go zakupić lub dzierżawić.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.